Trymowanie nazywane też handstripingiem to nic innego jak usuwanie martwego włosa.

Pies posiada różne warstwy włosa na sobie, które stanowią niejednokrotnie warstwę ochronną skóry. Zarówno podszerstek jak i warstwa okrywowa są niezbędne. Jednak aby utrzymać skórę i sierść w prawidłowej kondycji należy regularnie usuwać nadmierna ilość podszerstka a także martwego włosa okrywowego.

Czy to psa boli?

W żadnym wypadku. Usuwanie martwego włosa powoduje, że pies jest łatwiejszy w utrzymaniu a często jego sierść staje się błyszcząca i zdrowsza. Na skórze psa tworzy się bariera ochronna przed czynnikami atmosferycznymi. Regularnie Trymowana sierść nie kołtuni się.

Jak często pies powinien być trymowany?

Regularne trymowanie pomaga w utrzymaniu w dobrej kondycji sierści i skóry psa. Dlatego wykonujemy je co 6-8 tygodni.

Czym wykonujemy trymowanie?

Za pomocą odpowiednich narzędzi typu nożyków trymerskich, a przede wszystkim za pomocą palców. Mając odpowiednią technikę a także zadbany włos zarówno groomer jak i wlasciciel będą zadowoleni z efektów pracy.

Jakie rasy trymujemy?

Psy z grupy 3 FCI czyli terriery ( Jack Russell terrier, westy, terriery walijskie, foxterriery szorstkowłose, szkoty, jagterriery). Jamniki, sznaucery a także inne rasy które powinny być trymowane wg wzorca.

Masz wątpliwości czy twój pies powinien być trymowany zapytaj groomera, który oceni włos Twego pupila i dobierze odpowiedni rodzaj pracy z włosem. Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja szaty Twego pupila daje komfort dla niego a także dla Ciebie jako właściciela.


Zapoznaj się z ofertą i zarezerwuj wizytę u groomera: